Proč už nejsme .cz a proč jsme teď .com

Vážení čtenáři a příznivci,

až doposud jste nacházeli informace o dopravně-správní problematice na stránkách roaD-FENS.cz. Tyto stránky se však k 1.6.2022 stanou minulostí, protože roaD-FENS poběží nadále už jen na doméně roaD-FENS.com.

Doporučujeme vám upravit si seznam záložek ve vašem prohlížečl.

Důvodem k tomuto kroku je absolutní nedůvěra ve sdružení CZ.NIC jako správce české domény .cz, kterou vyvolal jeho postup v souvislosti s blokádou tzv. dezinformačních webů. Nehodláme hodnotit obsah předmětných internetových stránek ani rozebírat různé pohledy na konflikt Ruska s Ukrajinou, protože se takové úvahy nacházejí dalece mimo tématický rámec těchto stránek. To se však nedá říci o samotném správci CZ.NIC, který bez jakéhokoli ostychu okamžitě kapituloval před požadavky silových složek a znepřístupnil několik desítek webů, jejichž obsah nekonvergoval k oficiální verzi událostí na Ukrajině. Tento cenzurní zásah byl proveden bez rozhodnutí soudu a zcela svévolně, pokládáme ho za nepřijatelný a vlastně skandální.

Nehodláme pasivně čekat na okamžik, kdy se na kolaboranty z CZ.NIC obrátí třeba vedení policie, protože bude mít pocit, že některé weby tentokrát šíří „dezinformace“ o problematice přestupků či trestných činů v dopravě, a budou požadovat zase další cenzorní zásahy, přičemž jim CZ.NIC stejně lokajským způsobem vyhoví. Proto jsme naše stránky včas převedli na doménu, kde takové riziko nehrozí.

Mimoto bychom asi nedokázali žít s tím, že jednou za rok posíláme kolaborantům z CZ.NIC peníze. Sice jde o bagatelní  částky, nicméně od nás cenzoři už neuvidí ani korunu.

Budeme rádi .com a zůstane to tak až do doby, dokud nevznikne zeměpisná doména nejvyššího řádu podobně, jako má Katalánsko doménu .cat, nebo dokud CZ.NIC neskonči včetně jeho slizkého provládního vedení.

Děkujeme vám za pochopení a omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti.

Tým Mobilita 2014 z.s.

Mobilita 2014 z.s.