Výzva: Seznam právníků a odborníků na přestupky znovu

Před třemi měsíci jsem zveřejnil výzvu, která směřovala k vytvoření Seznamu expertů. Bohužel se Seznam expertů neplní tak, jak bych očekával.

Tato skutečnost je v kontrastu s poměrně častými dotazy čtenářů, kteří hledají podporu v dopravně-správních řízeních anebo rovnou poptávají, zda by je nemohla zastupovat Mobilita 2014 nebo dokonce já osobně, ačkoli to není podstatou naší práce a děláme to pouze výjimečně.

Navíc najít spolehlivý subjekt na poli zastupování v přestupkových řízeních je podle všeho pro běžného řidiče čím dál těžší. Některé subjekty se pokoušejí nalákat řidiče formou virální reklamy (ano, narážím aktuální na projekt youtubera Majka, co je Pán) a o kvalitě těchto služeb nemám přehnané iluze, vlastně vůbec žádné iluze.

Ani na straně profesionálních právníků není situace právě snadná. Právníků orientujících se dobře v problematice dopravy, přestupkového a správního práva skutečně není mnoho a zatímco úředníci vyvíjejí čím dál důmyslnější postupy, jak z řidičů tahat častěji peníze a více peněz, celková úroveň znalostní báze doktorů obojího práva povšechně spíše stagnuje a pokud se některý z nich do obhajoby svého klienta pustí, připomíná to někdy tento vtip:

busy

 

Je to trochu absurdní. Úřady musejí být nadšené, jak my řidiči spolu hezky nekooperujeme. Komerční služby a dopravní poradci vynakládají své peníze na reklamu, zatímco my jim ji nabízíme na specializovaném médiu zcela zdarma. Uvažte to prosím ještě jednou, Seznam expertů je stále ještě otevřen a může v něm figurovat i Váš subjekt. Děkuji.

30.9.2016 D-FENS